MEDEMBLIK – De markante woningen aan de Kerk- en Heerensteeg zijn een in Medemblik een opvallende verschijning, de huisjes die voorheen dienst deden als woningen voor weduwen zijn beeldbepalend voor de binnenstad van Medemblik.
In 1790 besloot met tot de bouw van vier huisjes in de Heerensteeg, deze ‘Vrijwoningen’ of zoals ze in de volkmond heetten, ‘Weduwenhuisjes’ werden beheerd door de gasthuisvoogden. Later, in de periode tussen 1797 en 1799 werden er nog eens drie Vrijwoningen bijgebouwd. De huizen waren voor arme weduwen, tegenwoordig worden ze verhuurd aan alleenstaanden.
Ondertussen werd het weer tijd voor een flinke opknapbeurt, en dat is dan ook afgelopen week gebeurd. Alles ziet er weer strak uit en kunnen er weer jaren tegen. Of zoals John Leystra tegen Medemblik Actueel vertelt: “Met de rode rozen op de voorgrond kan het niet mooier worden.”
Foto’s aangeleverd
