ANDIJK – En dat vooral dankzij haar teamgenote Carien Kleibeuker die door haar kopwerk het hele peleton in haar eentje op een ronde reed waarna Irene het in de sprint gemakkelijk kon afmaken en voor Melissa Wijfje de zege pakte.
Tegen Schaatsen.nl zegt Irene Schouten: ,,Ik ben er wel klaar mee dat alle actie op internationaal gebied van de Nederlandse dames wordt verwacht. Dat er op de nationale wedstrijd nu wel wordt aangevallen maakt het naar eigen zeggen spannender en leuker. “Ook voor het publiek. Als het steeds een optocht is snap ik dat mensen het niet leuk vinden, maar op deze manier is het een heel gaaf onderdeel. We hebben weer spektakel laten zien en dat zien de mensen dan ook op tv. Dat is goed voor de sport.”
Tegenvallende prestaties
Dat Irene zich op ‘haar’ 5 kilometer niet heeft weten te plaatsen voor het EK- en WK-afstanden kan volledig worden verweten aan de omstandigheden binnen de familie Schouten. De moeder van Irene heeft een zware hersenbloeding gehad en ligt nu in Den Haag om te revalideren. Dit kost veel energie van Irene en haar broer Simon, zoveel dat het schaatsen er toch wel onder heeft te lijden.
Wel gaat Irene Schouten naar het EK- en WK-afstanden op de massastart waar zij Nederlands Kampioen op werd.