ANDIJK – Bij een agrarisch bedrijf aan de Vleetweg in Andijk woedt momenteel een grote brand. De brand is begonnen in een schuur naast de woning van de bedrijfseigenaren. Er stijgt dikke rook boven het bedrijf op.
De eigenaren hebben hun woning inmiddels verlaten. Van de schuren – volgens getuigen staan er inmiddels meerdere in brand – is weinig meer over. De brandweer laat de gebouwen gecontroleerd uitbranden.
Ondertussen wordt geprobeerd te voorkomen dat ook het woonhuis, op drie meter van de schuren, in vlammen opgaat.
Gasolietank
De brandweer kwam direct met meer materieel ter plaatse dan gebruikelijk. Dit omdat er een gasolietank op het terrein ligt, die voor een enorme explosie zou kunnen zorgen. De tank is echter ‘zo goed als’ leeg, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio weten.
De Veiligheidsregio kan nog niet zeggen om wat voor bedrijf het gaat. Het lijkt te gaan om een kwekerij of bollenbedrijf. Over de oorzaak is nog niets bekend.