MEDEMBLIK – OBS. De Meridiaan komt als beste uit de door buurtfacts gemaakte gecombineerde eindscores van de basisscholen in de kern Medemblik. De onderwijsinspectie kwam woensdag met een rapport waaruit blijkt dat er grote verschillen zijn tussen het onderwijsaanbod op scholen.
Alle lagere scholen in de gemeente Medemblik scoorden een voldoende. Het gemiddelde lag met 6,6. Volgens de onderwijsinspectie maakt het op dit moment te veel uit op welke school ze terechtkomen. De inspectie zegt verder dat de verschillen tussen scholen internationaal nergens zo groot zijn als in Nederland.
Wij hebben alle basisscholen in de gemeente Medemblik op een rijtje gezet, die met de hoogste score het eerst. De gegevens zijn een combinatie van de IEP-score, CITO-score en LVS-score over de jaren 2014,2015 en 2016. Als een school geen score of maar deels een score heeft wil dit niets over de school zeggen, niet alle scholen gebruiken de drie toetsen waar deze score op is gebasseerd.
Overal gezien scoort De Speelwagen in Wognum met een 7,4 de hoogste score.
Medemblik
- OBS De Meridiaan – totaalscore 7,1
- Het Koggeschip – 6,6
- Mariaschool & de Jozefschool – 6,3
Onderdijk
- G Majella – 6,2 (Onderdijk kent maar 1 basisschool)
Wervershoof
- De Schelp – 7
- St. Werenfridus – 6,8
- De Dijkwerkers – geen score, van 2 van de drie punten zijn geen gegevens bekend
Andijk
- OBS De Piramide – 7,1
- Idenburgschool & Dr. A Kuyperschool – 6,6
- De Bangert – 6,2
Opperdoes
- De Wegwijzer – 7,1
Twisk
- De Klaverwoid – geen gegevens bekend
Abbekerk
- OBS – de Plaats – 6,7
Benningbroek
- OBS de Kraaienboom – 6,4
Wognum
- OBS de Speelwagen – 7,4
- St. Hieronymus – 6,4
Midwoud/Oostwoud
- OBS de Kloet – 7.2
Hauwert
- OBS de Vijzel – geen scores bekend
Zwaagdijk-Oost
- St. Jozef – 6,6
Zwaagdijk-West
- St. Lidwina – 6,5
Nibbixwoud
- Nicolaas School – 7,2