MEDEMBLIK – Discriminatie op de arbeidsmarkt is een hardnekkig probleem. Leeftijd, geslacht en etnische achtergrond hebben een negatieve invloed op de kans of je wel of niet voor een sollicitatiegesprek wordt uitgenodigd. Een oplossing hiervoor is het anonimiseren van naam, leeftijd en geslacht, waardoor sollicitanten vooral op hun kwaliteiten beoordeeld kunnen worden en niet op hun achtergrond.
Een proef met anoniem solliciteren in de gemeente Den Haag liet onlangs zien dat er drie keer zoveel sollicitanten met een migrantenachtergrond werden uitgenodigd voor een gesprek in vergelijking met een niet-anonieme sollicitatieprocedure. Ook in andere gemeentes en provincies zijn proeven gestart met anoniem solliciteren.
De PvdA streeft naar een verbonden samenleving, een inclusieve samenleving. Dit geldt ook voor de arbeidsmarkt. Discriminatie op de arbeidsmarkt, of het nu gaat op leeftijd, man of vrouw, of waar je eigen wieg of die van je ouders heeft gestaan, willen wij bestrijden.
Constaterende dat:
- Voor het vinden van een baan op de arbeidsmarkt leeftijd, geslacht en etnische herkomst belemmeringen kunnen zijn;
- Dit leidt tot ongelijke kansen op het kunnen toetreden tot de arbeidsmarkt (en verder toekomstperspectief) voor ouderen, vrouwen en mensen met een etnische herkomst;
- De overheid in haar rol als werkgever hierin een voorbeeldfunctie heeft;
- Het personeelsbestand van de overheid een afspiegeling hoort te zijn van onze lokale bevolkingssamenstelling c.q. onze beroepsbevolking;
- Onze gemeente deze afspiegeling actief nastreeft;
- En dit ook verwacht wordt van de organisaties waarmee onze gemeente een subsidie- of inkooprelatie mee heeft.
Overwegende dat:
- Discriminatie op de arbeidsmarkt op leeftijd, geslacht of etnische herkomst in de regel onbewust wordt gedaan;
- Anoniem solliciteren een middel is om ongelijke kansen in sollicitatieprocedures tegen te gaan.
- Bij anoniem solliciteren persoonsgegevens zoals naam, leeftijd, geslacht, postcode en talenkennis van sollicitanten in de eerste ronde worden geanonimiseerd.
- Proeven met anoniem solliciteren aangetoond hebben dat hiermee de gelijke kansen op de arbeidsmarkt voor ouderen, vrouwen en werkzoekenden met een etnische herkomst worden verbeterd.
Verzoekt het college van de gemeente Medemblik om:
- In de periode t/m december 2017 anoniem solliciteren als een proef /pilot in te voeren als onderdeel van het werving- en selectiebeleid ten aanzien van vacatures binnen de gemeentelijke organisatie;
- De raad uiterlijk februari 2018 te informeren over de bevindingen van deze pilot.