WIERINGERWERF – Op woensdag 15 oktober vertelt schrijfster Anne-Goaitske Breteler over geestelijke gezondheid op het platteland, vroeger en nu. Op uitnodiging van ’t Nut Wieringermeer neemt zij het publiek mee in de manier waarop dorpsgemeenschappen omgaan met mensen die “anders” zijn of afwijkend gedrag vertonen.
De avond begint om 19.30 uur met een korte jaarvergadering. Daarna volgt de lezing met beelden in de Theaterzaal van de Cultuurschuur, Loggersplein 1 in Wieringerwerf.
Aan de hand van haar boek De laatste dagen van de dorpsgek laat Breteler zien hoe verhalen uit familiearchieven, patiëntendossiers en mondelinge overlevering samen een aangrijpend beeld vormen. Thema’s als collectief zwijgen, schaamte en uitsluiting staan naast zorg, betrokkenheid en gemeenschapszin.
Ook legt zij de link naar nu: waarom komen suïcides op het platteland vaker voor, en wordt er minder professionele hulp gezocht? Bestaat er een verband met de hechte agrarische cultuur en het leven dicht bij de natuur?
De lezing is gratis toegankelijk voor leden van ’t Nut. Niet-leden zijn eveneens welkom en betalen € 10,- entree.
Foto (C): Jerome de Lint