Heb je plannen om een nieuw bedrijf te gaan beginnen in Medemblik? Je bent niet de enige! In deze gemeente staan zo’n zevenduizend bedrijven geregistreerd. Niets mis met een beetje gezonde concurrentie, maar je moet natuurlijk als nieuwkomer wel een plek vinden in de markt. Dan helpt het als je een solide plan hebt, compleet met bijbehorende marketingstrategie. Het is dan ook niet voor niets dat geldschieters vrijwel standaard vragen om een ondernemingsplan te overleggen. Met zo’n document in de hand laat je zien dat je hebt nagedacht over de wijze waarop je het bedrijf gaat opzetten, dat je de markt goed hebt verkend en dat je goed op de hoogte bent van de mogelijkheden.
Een andere benadering
De manier waarop we zaken doen met elkaar, is in de loop der jaren veranderd. Consumenten winkelen vaker online en vergelijken producten vaker met elkaar voordat ze een keuze maken. Maar ook tussen bedrijven onderling is het klantgedrag veranderd. Volgens B2B marketing agency Happy Horizon is het belangrijk om goed op deze trend in te spelen. Waar van oudsher de transactie tussen de twee partijen leidend was, zou je als B2B-bedrijf nu veel meer moeten inspelen op het verwachtingspatroon van de klant. Met andere woorden: het traject vóórdat de feitelijke aankoop plaatsvindt, is belangrijker geworden. Je moet in staat zijn om de klant te begrijpen en exact te weten waar hij naar op zoek is. Dat vraagt om een andere insteek, waarbij het product niet op de eerste plaats staat, maar je veel nadrukkelijker bezig bent met e-commerce. De mogelijkheid van online kunnen bestellen is daar slechts een bescheiden onderdeel van.
Een solide basis opzetten
In welke branche je ook actief bent, je zult ervoor moeten zorgen dat je als onderneming meegaat met je tijd en inhaakt op de trends. Dat kan nog een pittige opgave lijken, vooral als je zelf weinig affiniteit hebt met zaken als e-commerce, marketing, webshops, enzovoort. Maar dat hoeft geen probleem te zijn, wanneer je hiervoor een ervaren development bureau inschakelt. Zo’n bedrijf neemt eigenlijk een gecombineerde rol in van adviseur en ontwikkelaar en begeleid je niet alleen tot aan de oplevering van het project, maar juist ook vooral daarna, zodat er kan worden bijgestuurd waard dat nodig is en jij steeds een goed beeld houdt van de situatie. Zo wordt ondernemen nóg leuker!