WONGNUM – De veelzijdige Wognumse kerstmarkt wordt gehouden in de Protestantse kerk en boerderij Welgelegen, twee monumentale panden in het hart van het dorp. Iedereen is welkom op vrijdag 13 december van 17:00 tot 21.30 uur en op zaterdag 14 december van 10:00 uur tot 17:00 uur, de entree is gratis.
In de kerk staan kramen met zelfgemaakte producten, ook de stand met tweedehands kerstspullen is weer present. Je kunt kerstballen versieren en natuurlijk draait het Rad van Avontuur. Oliebollen, koffie, thee en taart zijn verkrijgbaar. Buiten worden kerstbomen verkocht.
De opbrengst van alle activiteiten is voor het jaardoel van de Protestantse gemeente Het Vierkant: de Familiehoeve in Benningbroek.
Stalletjes in kippenboet
Laat je door lichtjes leiden naar de kippenboet op het erf van Welgelegen. Daar staan allerlei kerststallen opgesteld. Vrijdag tussen 17.15 en 21:00 uur verzorgen leden van toneelvereniging De Oefenschool in het vierkant een eigentijdse impressie van het verhaal van Scrooge. Dit doen ze in de vorm van een levende poppenkast.
Zaterdag van 11:00 tot 15:00 uur bivakkeert de kerstman op de dars. Hij nodigt je uit om met hem op de foto te gaan, van 13:00 tot 14:00 uur doet hij echter een tukje. Het vierkant staat tussen 11:00 en 16:00 uur bol van muziek en zang. Bij toerbeurt treden het koor Ladies of Dickens en het kwintet Up Time op, alsook accordeonist Henk Spijkerman.
Muziek in het vierkant
Up Time is een vocaal ensemble van vijf vrouwen. Zij zingen a capella meerstemmige liederen die klinken tot in de hanebalken. De negen Ladies of Dickens vertolken bekende Christmas Carols. De dames uit Wognum en omstreken zijn enkele maanden geleden bij elkaar gekomen, omdat zingen hun hobby is. De arrangementen, zoals Away in a manger, Deck the Hall en Jingle Bells, worden a capella gezongen.
Henk Spijkerman is al zo’n 55 jaar gepassioneerd accordeonist. Hij bespeelt een gewone musette-accordeon en ook een accordeon met klankkamer.
Kerstmarkt in de Protestantse kerk en in Welgelegen: vrijdag 13 december van 17:00 tot 21.30 uur en zaterdag 14 december van 10:00 tot 17:00 uur.
Vrijdag: Vanaf 17.15 uur meerdere korte voorstellingen in de boerderij door toneelvereniging De Oefenschool.
Zaterdag: Kerstman op de dars. In het vierkant optredens van 11.30 tot 16.30 uur door twee koren en een accordeonist.