CDA grote winnaar in Gemeente Medemblik

IMG_0165

 

Wervershoof – the day after. We spraken Ed Meester over de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van 2014. Hij is terecht blij en trots, maar verliest de noodzaak voor een gedegen samenwerking met andere partijen geen seconde uit het oog.

Tekst: Mieke Koomen

Landelijk boet de CDA in, maar in onze gemeente komt de partij als grote winnaar uit de bus. Ed Meester, de nummer 1 lijsttrekker, verklaart dit als volgt: ‘De CDA zit niet in de grote steden, maar is heel sterk vertegenwoordigd op het platteland. Juist ook bij agrariërs liggen we goed.’

De partij koos voor een lange campagnevoering die al in oktober vorig jaar werd ingezet. ‘Het loont om lokaal via verschillende media je gezicht te laten zien. Dat zie je ook aan de winst van echt lokale partijen. Mijn complimenten gaan ook uit naar Dirk Steltenpool van de VVD en Anneke van der Geest van PW2010. Met elkaar hebben we de afgelopen jaren al veel voor onze deelkern betekend.’

Coalitie

Hoe de coalitie eruit gaat zien is nog niet bekend. Aanstaand weekend zal het CDA met de nu grootste partijen, VVD, D66 en Gemeentebelangen om tafel gaan. Daarna volgt overleg met alle andere partijen. Ed Meester heeft geen voorkeur: ‘Politiek gaat hoe dan ook over consessies doen en compromissen sluiten. Dat wij nu een grotere rol kunnen spelen in dat proces is een compliment van de kiezer aan ons adres.’

Sollicitatie wethouders

Welke wethouders in het college worden aangenomen wordt pas na de coalitievorming bekend. Binnen de partij werd in februari een sollicitatieprocedure gehouden voor de functie van wethouder. In die zin loopt het CDA vooruit op de vraag die vorige week werd gesteld over een eventuele sollicitatieplicht van wethouders in het algemeen. ‘Voor nu kwam die vraag te laat, maar onder onze leden is dat dus al het geval. Er zijn enkele sollicitanten binnen onze partij die voor de functie van wethouder in aanmerking komen. Samen met de fractie gaan we keuzes maken.’

Fris en dichtbij

Ed Meester voelt zich thuis in de politiek. ‘Ik vind het interessant, niet altijd leuk, maar altijd leerzaam. Je leert bepaalde problematiek te doorgronden omdat je bij het proces bent betrokken. Iedereen vindt wel iets van de verdeling van gemeentegelden, maar veel mensen weten niet goed hoe het zit. Ze geven hun ongezouten mening, maar kunnen het niet onderbouwen. Daar zijn wij voor. Onze slogan luidt dan ook ‘Fris en dichtbij’.  Je oor te luisteren leggen, weten wat er speelt en dan naar zowel de gemeenteraad als de burger vertalen in daden. Keuzes durven maken. Dat is onze taak. De dorpsraden helpen daarbij, als oren en ogen van de kern.’

Einde ochtend werd bekend welke partijleden op de 7 zetels in de fractie zullen plaatsnemen. Op de voorlopige lijst staan Ed Meester, Arie Schouten, Harry Nederpelt, Piet Ligthart, Els van den Bosch-Swagerman, Anita Wakelkamp-Velzeboer en Ted de Lange.

Wij wensen het CDA, Ed Meester en alle fractieleden alle succes voor de toekomst!

Reageren via facebook

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.